OKAP Z OCZYSZCZACZEM POWIETRZA
KCH 4891 B CLEAN AIR
2 w 1 – okap i oczyszczacz
Teraz, żeby pozbyć się oparów z gotowania i oczyścić powietrze z toksycznych substancji, wystarczy jedno urządzenie. To całkowita nowość na rynku! Okap przyścienny KCH 4891 B Clean Air to sprzęt, który pracuje zarówno jak klasyczny okap, jak i oczyszczacz powietrza. Jego szerokość wynosi 90 cm, co gwarantuje idealnie czyste i świeże powietrze w kuchni o powierzchni aż do 17 m2.

POPRAWA JAKOŚCI
POWIETRZA

Smog stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Stężenie pyłu zawieszonego często przekracza normy nawet o kilkaset procent. Jeśli chcemy kompleksowo dbać o siebie, stosowanie oczyszczacza jest koniecznością. Urządzenie Kernau ma dobrą wydajność 125 m3/h. To pozwala na skuteczne oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu o kubaturze 42 m3.

DUŻA WYDAJNOŚĆ
OKAPU

Głównym zadaniem okapu kominowego jest oczyszczenie powietrza z oparów i zapachów powstających podczas gotowania, dlatego najważniejszym parametrem takiego urządzenia jest jego wydajność. Wysoka (595 m3/h) wydajność sprzętu zapewnia powietrze wolne od oparów, cząstek tłuszczu, czy przesiąkniętych kuchennymi zapachami firan, zasłon lub mebli tapicerowanych.

WYGODA
STEROWANIA

W okapie KCH 4891 B Clean Air, dla pełnego komfortu, zastosowaliśmy sterowanie dotykowe. Intuicyjny panel dotykowy na froncie urządzenia pozwoli Ci jednym dotknięciem uruchomić je, zmienić prędkość czy włączyć tryb oczyszczacza.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE
DLA ZDROWEJ KUCHNI

Używamy oczyszczacza w salonie i sypialni, a co z kuchnią? Spędzamy w niej mnóstwo czasu - co najmniej kilka godzin w tygodniu. Warto zadbać o czyste powietrze również podczas kuchennych prac. Okap z oczyszczaczem pozwoli zaoszczędzić miejsce – są to dwa urządzenia w jednym. Ma to szczególne znaczenie, jeśli kuchnia jest otwarta na salon lub jest mała.

SYGNALIZACJA
STANU JAKOŚCI POWIETRZA

Oczyszczacz w okapie monitoruje stan jakości powietrza, a wyniki pomiaru wskazuje na wyświetlaczu. Dzięki temu zawsze wiesz, jakim powietrzem oddychasz.

FILTR
HEPA

Zastosowany w okapie filtr HEPA ze skutecznością 99,9% wyłapuje cząsteczki smogu, a także alergeny, pleśń, bakterie i roztocza. Przechwytuje nawet bardzo drobne cząsteczki, w tym pyły zawieszone PM 2,5, czyli te najgroźniejsze dla zdrowia.

FILTR
WĘGLOWY

Zastosowany w okapie filtr zawiera aktywny węgiel, który wychwytuje i neutralizuje szkodliwe substancje, takie jak obecne w smogu lotne związki organiczne. Co więcej, filtr węglowy neutralizuje także zapachy, więc Twoja kuchnia będzie wolna od przykrych zapachów.

ASYSTENT
CZYSTEGO POWIETRZA

Specjalny czujnik co 15 minut sprawdza poziom zanieczyszczenia powietrza i - jeśli jest to konieczne – włącza funkcję oczyszczania. Urządzenie rozpoczyna pracę, gdy stężenie PM2,5 wynosi powyżej 13 µ/m3.

4 STOPNIE
PRACY

4-stopniowa regulacja mocy pozwala na dostosowanie intensywności pracy wentylatora do stopnia powstałych oparów. Okap Kernau KCH 4891 B Clean Air to inteligentne urządzenie, które zapewnia pracę w rytmie Twojej kuchni.

TIMER

Dzięki funkcji Timer nie musisz czekać już po skończonej pracy, aż okap pozbędzie się wszystkich zapachów. Ustaw czas pracy urządzenia, by pozbyło się resztek oparów nawet, kiedy nie ma Cię w domu. A oszczędność czasu to więcej możliwości poświęcenia go tym, których kochamy!

OKAP
Z WBUDOWANYM
OCZYSZCZACZEM

Często myślimy, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do… niczego. Tymczasem połączenie okapu z oczyszczaczem zapewnia doskonałą efektywność w obu funkcjach. Pochłaniacz, do którego roli jest przystosowana większość okapów, działa na tej zasadzie co oczyszczacze powietrza. Powietrze jest zasysane, filtrowane i oczyszczone, trafia z powrotem do pomieszczenia.